Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sankcja dla pseudokibica

Data publikacji 16.06.2010
45-letni pseudokibic z Gniezna został decyzją prokuratora objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz wstępu na imprezy masowe. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy, po tym jak w trakcie trwania zawodów wtargnął na tor żużlowy.

 

 

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia 2010 roku na stadionie przy ul. Wrzesińskiej podczas trwania zawodów pomiędzy KS Start Gniezno, a KS Lotos Gdańsk. 45-letni Jarosław W. znajdując się pod wpływem alkoholu z błahego powodu wtargnął na tor żużlowy w trakcie trwania wyścigu narażając przy tym na niebezpieczeństwo utraty życia zawodników uczestniczących w zawodach. Mężczyzna został zatrzymany przez pracowników firmy ochrony i przekazany Policji. Teraz prokurator zdecydował, że 45-latek pozostanie pod policyjnym dozorem połączonym z zakazem uczestniczenia w imprezach masowych.    

Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych za wtargnięcie na teren na którym rozgrywane są zawody grozi grzywna w wysokości kilku tys. zł oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo sad każdorazowo orzeka zakaz wstępu na imprezy masowe.

Powrót na górę strony