Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 15.06.2010
Od 1,8 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie mieli kierujący pojazdami, których skontrolowali wczoraj gnieźnieńscy funkcjonariusze policji. W bieżącym roku w powiecie gnieźnieńskim policjanci zatrzymali 102 pijanych kierowców, w tym 51 w Gnieźnie.

 

W poniedziałek, 14 czerwca 2010 o godz. 9.30 na ul. Powstańców Wlkp. w Gnieźnie funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego do kontroli drogowej zatrzymali 49-letni mieszkańca Gniezna, który siedział za kierownicą Forda Mondeo. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierowca jadąc samochodem miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.  

O godz. 18.00 na ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie kontroli drogowej poddany został 57-letni kierowca Skody Felicji. Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna podróżujący autem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Dla obu kierowców sprawa zakończy się postawieniem zarzutów popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet do 2 lat wiezienia. Sprawy prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Powrót na górę strony