Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy

Data publikacji 15.06.2010
Wczoraj w nocy  funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego z Gniezna zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 52 lat, którzy przewozili w samochodzie osobowym Volkswagen Sharan około 14 tys. sztuk papierosów z rosyjską banderolą.

 

W nocy z 13 na 14 czerwca 2010 roku gnieźnieńscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „samochód”. Polegały one na szczegółowej kontroli osób i bagażu, jak również sprawdzaniu czy auto nie pochodzi z kradzieży. Około godz. 1.20 na posterunku kontrolno – blokadowym znajdującym się na ul. Roosevelta w Gnieźnie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Sharan. Podczas kontroli bagażu w tylnej części pojazdu policjanci ujawnili 15 worków wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni podróżujący autem to dwaj gnieźnianie w wieku 52 i 19 lat. Obaj zostali zatrzymani. W sumie policjanci zabezpieczyli 14 tys. paczek papierosów dwóch gatunków.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności w tej sprawie, również te w jaki sposób sprawcy weszli w posiadanie towaru bez akcyzy i jakie straty z tego tytułu mógłby ponieść Skarb Państwa.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz kara grzywny.

Powrót na górę strony