Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współsprawca rozboju zatrzymany

Data publikacji 14.06.2010
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 29-letniego mieszkańca Kiszkowa, który jest podejrzewany o współudział w napadzie na sklep w Kłecku.  Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za rozbój przewidziano karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Przypomnijmy, do napadu doszło w styczniu bieżącego roku w jednym ze sklepów spożywczych w Kłecku. Po godzinie 22.00, gdy nie było już klientów do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna. Grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał od właściciela sklepu wydania pieniędzy. Mężczyzna odmówił. Wówczas napastnik podszedł do lady z której zabrał kasę fiskalną i uciekł powodując straty w wysokości 2 tys. zł. Następnego dnia po napadzie w rowie na trasie Gniezno – Kłecko funkcjonariusze znaleźli kasę.   

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP wspólnie z „kryminalnymi” z Gniezna zatrzymali 11 maja br. jednego ze sprawców napadu, 19-letniego mieszkańca Kłecka. Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej zarzut rozboju. Sąd zastosował wobec niego dwa miesiące aresztu.Współsprawca rozboju 29-letni mieszkaniec Kiszkowa, gdy dowiedział się o zatrzymaniu kompana wyjechał za granicę.

W sobotę, 12 czerwca 2010 roku po powrocie do kraju na terenie Kiszkowa zatrzymali go policjanci Wydziału Kryminalnego KWP. Prokurator skierował już wniosek do Sądu Rejonowego w Gnieźnie o tymczasowy areszt mężczyzny.  

29-latek nie był wcześniej notowany przez Policję.

Powrót na górę strony