Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Trzeźwość"

Data publikacji 10.06.2010

Skontrolowanych prawie 150 pojazdów, zatrzymane 2 dowody rejestracyjne, nałożonych 47 mandatów karnych i zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących to bilans akcji „Trzeźwość” przeprowadzonej wczoraj na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Głównym celem działań było ograniczenie wzrostowych tendencji wypadków drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. W działaniach udział wzięło 18 funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, prewencji i komisariatów policji. Policjanci skontrolowali prawie 150 pojazdów, nałożyli 47 mandatów karnych (głównie za przekraczanie dozwolonych prędkości) oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Nie obyło się również bez zatrzymania nietrzeźwych kierujących.

O godz. 17.25 na ul. Wyszyńskiego w Trzemesznie policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli pojazd marki polonez. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący, 39-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. 39-latka zatrzymano, samochód zabezpieczyła rodzina. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony.

Około godz. 19.30 w miejscowości Kosmowo policyjny patrol z Komisariatu Policji w Czerniejewie zatrzymał do rutynowej kontroli Nissana Qashqai. Mundurowi wyczuli od 44-letniego mieszkańca Szubina kierującego autem silną woń alkoholu. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latka i zabrali mu prawo jazdy. Samochód zabezpieczyła pasażerka. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony.

Powrót na górę strony