Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta dzieci z Przedszkola "Kubusia Puchatka"

Data publikacji 09.06.2010
4-latki_z_kubusia_puchatka_maleGrupa 4-latków wraz z opiekunami z Przedszkola Kubuś Puchatek w Gnieźnie odwiedziła dzisiaj gnieźnieńską komendę Policji. Sierż. Agnieszka Jankowska przygotowała dla milusińskich moc atrakcji.

 

Na wstępie policjantka zaprezentowała milusińskim recepcję – to miejsce do którego przychodzą wszyscy interesanci. Pani recepcjonistka lub dyżurny kierują ich następnie do odpowiedniego policjanta. Może to być na przykład dzielnicowy lub policjant śledczy - mówiła.  Kilka minut później przyszła kolei na dyżurkę – tutaj przedszkolaków zadziwiła ilość rozmaitych urządzeń. W pomieszczeniu monitoringu funkcjonariuszka opowiadała o kamerach umieszczonych w różnych miejscach na terenie miasta. Dużo radości wywołały przejażdżki radiowozem policyjnym. Z zaciekawieniem dzieci oglądały „Niebieski Pokój”. Z uwagi na zbliżające się wakacje nie zabrakło pogadanki na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym jak się zachować się w przypadku napotkania osoby obcej. Były również pamiątkowe zdjęcia.

Na koniec każdy przedszkolak otrzymał książeczkę edukacyjną „Znaki drogowe są jak dobre wróżki”, zakładkę do książek oraz odblask.

 

4-latki_z_kubusia_puchatka_1  
4-latki_z_kubusia_puchatka 
4-latki_z_kubusia_puchatka_2
dzieci_z_kubusia_puchatka_4

 

Powrót na górę strony