Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs "Policjant Ruchu Drogowego"

Data publikacji 26.05.2010
Najlepsi policjanci ruchu drogowego z wszystkich powiatów garnizonu wielkopolskiego stanęli wczoraj do rywalizacji o miano najlepszego w Wielkopolsce. W gronie 35 uczestników XXIII Wielkopolskiego Finału Wojewódzkiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2010 roku" było również dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Jedną z kilku przeprowadzonych konkurencji wygrał st. sierż. Sławomir Kaszkur.

 

Uroczyste otwarcie finałowego konkursu o tytuł "Policjanta Ruchu Drogowego 2010 roku" odbyło się w Swarzędzu w sali "Pałacyku  pod Lipami". Tam też , krótko przed godziną 10.00 zjechali się wszyscy jego uczestnicy. Byli już po konkurencji strzeleckiej, która odbyła się o godzinie 8.00 na strzelnicy "Lizawka".

Wszystkich biorących udział w zmaganiach konkursowych i zaproszonych gości przywitał I Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Wojciech Ołdyński. Komendant podziękował pani Burmistrz Swarzędza, za możliwość zorganizowania konkursu na terenie tego miasta.

Po tym przyszedł czas na rozwiązanie dwóch testów. Pierwszy zawierał pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego, a drugi to przepisy prawa wykroczeń, Kodeksu Karnego oraz resortowe. Na rozwiązanie wszystkich pytań uczestnicy konkursu mieli 40 minut.  

Kolejne konkurencje to praktyczne umiejętności. Kierowanie ruchem odbyło się na skrzyżowaniu ulic Wrzesińskiej, Polnej i Ciszkowskiego w Swarzędzu. Przy dużym natężeniu ruchu policjanci w białych rękawiczkach i z gwizdkiem w ustach wydawali polecenia kierującym pojazdami.  

Jazda sprawnościowa  na motocyklu i samochodem po torze specjalnie przygotowanym na parkingu  to kolejne dwie konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć zawodnicy. Okazało się, że były to bardzo trudne konkurencje. Na jeździe sprawnościowej najlepiej poradził sobie policjant gnieźnieńskiej „drogówki” st. sierż. Sławomir Kaszkur, który otrzymał puchar przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego oraz nagrody rzeczowe.       

Najlepszym policjantem ruchu drogowego w Wielkopolsce został st.sierżant Tomasz Michalski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Sławomir Kaszkur natomiast zajął 14 miejsce.        

Piękne nagrody, Puchary, dyplomy, upominki ufundowali między innymi :Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu młodszy inspektor Krzysztof Jarosz, dowództwo Żandarmerii Wojskowej, Prezes Automobilklubu Wielkopolska, Burmistrz Swarzędza, Polski Związek Motorowy, Swarzędzki Klub Pracodawców, Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Oddziały WORD-u w Kaliszu, Koninie, Pile, Poznaniu i Lesznie.  

Źródło KWP w Poznaniu


 st._sier._slawomir_kaszkur_-_wygral_jazde_sprawnosciowa_samochodem

 

Powrót na górę strony