Pijany kierowca i wulgarny pasażer - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca i wulgarny pasażer

Data publikacji 30.12.2009

kontrola_drogowaDzisiaj w nocy policjanci z Trzemeszna zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Gniezno: 43-letniego Pawła K., kierującego pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pijanego pasażera tego auta Jacka R., który w trakcie jazdy wyskoczył z samochodu a później podczas kontroli drogowej zachowywał się wulgarnie. 

W Wymysłowie patrol z Trzemeszna zamierzał zatrzymać do kontroli drogowej nadjeżdżający samochód. Jednak w tym momencie funkcjonariusze zauważyli, że otwierzyły się drzwi od strony pasażera którymi w trakcie jazdy na pobocze wyskoczył mężczyzna. Auto zatrzymało się.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że kierujący i „pechowy” pasażer, który na szczęście nie odniósł obrażeń są pijani: kierujący Mitsubishi Space, 43-letni mieszkaniec gminy Gniezna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, podobnie jak jego 26-letni pasażer. Podczas przeprowadzania kontroli drogowej Jacek R. zachowywał się wulgarnie, pluł i kopał. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie: 26-latek do wytrzeźwienia, 43-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pawłowi K. policjanci zabrali  prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, wraz z obligatoryjnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Trzemesznie.