Przeciw uzależnieniom - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przeciw uzależnieniom

Data publikacji 29.12.2009

uzaleznienia_-_nie_badz_obojetny_maleDominika Grzechowiak z Witkowa otrzymała wyróżnienie w  konkursie fotograficznym „Uzależnienia – nie bądź obojętny”. Jego organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

 

W dniach 15 września – 30 listopada 2009 roku przeprowadzony został konkurs fotograficzny pod nazwą „Uzależnienia – nie bądź obojętny!”. Oferta skierowana była do ludzi w wieku od 18 do 25 lat, ponieważ to właśnie tę grupę wiekową organizatorzy konkursu pragnęli zaktywizować i pozyskać do budowania frontu przeciwdziałania uzależnieniom. To poprzez ich wyobraźnię i doświadczenie chcieli przestrzec ludzi przez pułapkami uzależnienia.              Do głównych celów konkursu należały: 

  • ukazanie poprzez fotografię zewnętrznych przejawów różnych uzależnień, a zwłaszcza alkoholizmu i narkomanii;
  • przełamanie w społeczeństwie obojętności i przyzwolenia na niektóre zachowania niezgodne z prawem i odbiegające od ogólnie przyjętych norm i zwyczajów;
  • wzbudzenie w odbiorcach potrzeby napiętnowania uzależnień.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Dominika Grzechowiak z Witkowa. Z uwagi na fakt, że laureatka nie mogła uczestniczyć w finale konkursu, który odbył się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim nagrodę oraz dyplom wręczył jej podinsp. Przemysław Dorniak Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie. Pani Dominika ma 19 lat. Jest uczennicą klasy maturalnej Technikum Ekonomicznego w Witkowie. Interesuje się fotografią, jej pasją jest również jeździectwo.

 

 

wreczenie_nagrody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

uzaleznienia_-_nie_badz_obojetny