Młodzi złodzieje w opałach - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzi złodzieje w opałach

Data publikacji 30.10.2009

policja-male.jpgPolicjanci z Komisariatu Policji  w Kłecku zatrzymali pięciu nieletnich w wieku od 14 do 15 roku życia, którzy włamywali się do różnych pomieszczeń i kradli głównie elektronarzędzia. Chłopcy nie pogardzili również ziemniakami. Już niedługo za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.

 

W dniu 27 października w godzinach rannych do Komisariatu Policji w Kłecku zgłosił się mieszkaniec Łopienna. Mężczyzna poinformował policjantów o włamaniu do jego warsztatu. Nieznani sprawcy ukradli mu klucze i elektronarzędzia o łącznej wartości 1 500 zł. Stróże prawa z Kłecka jeszcze tego samego dnia ustalili włamywaczy. Okazali się nimi czterej nieletni: Przemysław B., Kamil W., Dawid Cz. i Kamil. G. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

 

Podczas wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że grupa wspólnie z Bartoszem K. w kwietniu tego roku włamała się do domu letniskowego w Łopiennie. Młodzi złodzieje ukradli elektronarzędzia. Ich właściciel poniósł straty w wysokości prawie 5 tys.zł.

 

Do kolejnego zdarzenia z ich udziałem doszło w nocy z 21 na 22 października bieżącego roku. Z garażu nieletni ukradli kosiarkę i elektryczne nożyce do żywopłotu wartości 410 zł. Właściciel o kradzieży i odzyskaniu przedmiotów dowiedział się od miejscowych policjantów.

 

Sprawcy ukradli nawet mieszkańcowi Łopienna 50 kg ziemniaków.

 

Już niedługo za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.