W trosce o bezpieczeństwo uczniów SOSW nr 2 w Gnieźnie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów SOSW nr 2 w Gnieźnie

Data publikacji 30.10.2009

spotkanie_w_sosw_nr_2_maleW Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Gnieźnie wczoraj odbyło się spotkanie ze st. asp. Małgorzatą Miłończyk z Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, mające na celu uświadomienie młodym ludziom jak unikać sytuacji zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Wskazano im także miejsca, w których mogą szukać pomocy w razie niebezpieczeństwa.

 

 

Dzieci są grupą szczególnie narażoną na niebezpieczeństwa, dlatego należy im przypominać, żeby nie popełniały podstawowych błędów. Ważna jest atmosfera w szkole, wzajemne zaufanie i świadomość, że w razie potrzeby można zgłosić się do szkolnego pedagoga, bądź innego opiekuna.

Dzieci powinny darzyć szacunkiem wychowawców, ale też siebie, a wzorce zachowań ze szkoły mogą przenosić poza jej mury, na podwórko i do domu. Nie powinny reagować na zaczepki ze strony starszych i nieznajomych, nie mogą pod żadnym pozorem korzystać z „uprzejmości” dorosłego częstującego słodyczami lub proponującego podwiezienie do domu. 

Poza szkołą bez opieki wychowawców nie są całkowicie bezbronne. W razie kradzieży, napadu lub niepokojącego zachowanie obcego dorosłego mogą zgłosić się o pomoc do sprzedawcy w najbliższym sklepie. Przeważnie są to ludzie znani chociażby na danej ulicy, budzący zaufanie i mogący udzielić pomocy. 

Nie zawsze jednak jedynym zagrożeniem są ludzie, dlatego na zakończenie spotkania zademonstrowano dzieciom jakie pozycje obronne należy przyjąć w razie ataku w drodze do szkoły agresywnego psa.

 

spotkanie_w_sosw_nr_2_ochrona_przed_atakiem_psa