Akcja "Znicz" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Znicz"

Data publikacji 30.10.2009

naczelnik_hernackiJak informuje naczelnik gnieźnieńskiej „drogówki” nadkom. Krzysztof Hernacki w powiecie gnieźnieńskim akcja „Znicz” rozpocznie się dzisiaj, 30 października o godz. 20.00 i potrwa do poniedziałku, 2 listopada do godz. 20.00. W jej ramach tej policja, straż miejska oraz żandarmeria wojskowa będzie patrolować okolice cmentarzy oraz drogi dojazdowe do nekropolii.

 

Dzisiaj od godz. 20.00, do godz. 20.00, 2 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego.

Przy cmentarzu św. Krzyża, przy zjeździe z ul. Gdańskiej, na prawym pasie w kierunku na Poznań wydzielony zostanie parking buforowy z możliwością jego wydłużenia. Ulica Żabia będzie drogą jednokierunkową, ruch będzie się odbywał do ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Przy cmentarzu św. Piotra i Pawła, ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Kłeckoska będą drogami dwukierunkowymi.

Przy każdym cmentarzu i we wszystkich wjazdach będą policyjne patrole, którzy będą kierować ruchem.Parking buforowy na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego będzie uruchomiony w sobotę rano.

Zmiany obowiązywać będą także przy cmentarzu św. Wawrzyńca przy ulicy Witkowskiej.  Na ul. Witkowskiej będzie ruch dwukierunkowy, patrząc w kierunku cmentarza, od ul. Witkowskiej w lewo, czyli ul. Słoneczna będzie droga jednokierunkową do ul. Surowieckiego. Patrząc w kierunku prawym, czyli ul. 17 Dywizji Piechoty i ul. Wesoła do ul. Grunwaldzkiej również będzie drogą jednokierunkową. Na wszystkich skrzyżowaniach będą pełnić służbę policjanci.


   Jak podkreśla K. Hernacki, przy wszystkich cmentarzach i we wszystkich tych newralgicznych miejscach dyżurować będą zarówno policjanci jak i strażnicy miejscy.  Będą oni na bieżąco kierowali ruchem i wskazywali miejsca parkowania.

Szef drogówki dodaje, by mieszkańcy, ze względu na zmiany organizacji i wzmożenie ruchu w okolicach cmentarzy, korzystali z komunikacji miejskiej.

 

trasa_dojazdu

 

 

 

  

 

trasa_dojazdu_1
mapki: archiwum Głosu Wlkp.