W Gnieźnie przestępcy nie mogą spać spokojnie! - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Gnieźnie przestępcy nie mogą spać spokojnie!

Data publikacji 29.10.2009

zatrzymany_witold_k._malePolicjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji Poznaniu wspólnie z „kryminalnymi” z Gniezna zatrzymali 25-letniego Witolda K., który w sierpniu tego roku napadł na mężczyznę wracającego do domu. Za przestępstwo rozbójnicze i inny czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Policja i Prokuratura Rejonowa dla dobra prowadzonego śledztwa nie ujawnia charakteru tego przestępstwa.

 

 

Do zdarzenia doszło w nocy w sierpniu bieżącego roku na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Pokrzywdzony wracał pieszo do domu. W pewnym momencie zaczepił go nieznany młody mężczyzna. Bez powodu zaczął go bić pięścią po twarzy, żądał wydania pieniędzy. Ukradł dwa telefony komórkowe. Po pewnym czasie pokrzywdzonemu udało się uciec na pobliską stację paliw. Tam powiadomił o zdarzeniu pogotowie i policję. Szczegółowo opisał przebieg przestępstwa i wygląd sprawcy.

 

Wczoraj w godzinach rannych dzięki żmudnej i wytężonej współpracy policjantów z Poznania z „kryminalnymi” z Gniezna zatrzymano Witolda K.

 

 

Mężczyzna znany jest gnieźnieńskim policjantom. Wcześniej był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, zdrowiu i życiu.

 

 

Dzisiaj na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie sąd aresztował 25-latka na trzy miesiące.

 

 

 

 

zatrzymany_rozbojnik