Gdzie zapłoną skradzione znicze? - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdzie zapłoną skradzione znicze?

Data publikacji 29.10.2009

zniczeWszystkich Świętych już za trzy dni. Niestety to także wyjątkowy czas dla złodziei, którzy wykorzystują nasze zamyślenie i nieobecność i w tych dniach planują się wzbogacić kosztem innych. Podobnie było w przypadku złodzieja, który pod osłoną nocy włamał się do magazynu przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie i ukradł ponad 300 sztuk zniczy.

 

 

Czy przy cmentarzach w naszym powiecie pojawią się kradzione znicze? Wszystko wskazuje, że tak. Wynika to z faktu, że w ostatnich dniach z magazynu przy ul. Wrzesińskiej skradziono ponad 300 zniczy.

 W nocy nieznany sprawca lub sprawcy, po wyłamaniu drzwi wejściowych dostał się do jednego z magazynów przy ul. Wrzesińskiej i ze środka ukradł 302 sztuki zniczy o łącznej wartości 3 tys. zł. 

Z uwagi na to gnieźnieńscy policjanci zwracają się z prośbą do sprzedawców o właściwe zabezpieczanie towaru. Kupujący powinni zwrócić uwagę na stan nabywanych ozdób. Podejrzenia powinny budzić na przykład nadpalone znicze, zniszczone kwiaty sprzedawane po niższej cenie, co może świadczyć o tym, że zostały skradzione z grobów, zwłaszcza jeśli zakupu dokonujemy przy cmentarzach. W takich sytuacjach należy zgłosić ten fakt na policję. 

Postępowanie w sprawie kradzieży przy ulicy Wrzesińskiej prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.