Dobra wiadomość - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dobra wiadomość

Data publikacji 30.09.2009

odzyskany_rower_male„Nie, no nie wierzę, że tak szybko Policja dzwoni i że ten rower się znalazł” – tymi słowami na wieść o odnalezieniu przez funkcjonariuszy Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii skradzionego jej roweru górskiego zareagowała ucieszona mieszkanka Gniezna.

 

 

Dwóch chłopaków  wieku 15 i 16 lat chodziło po osiedlu mieszkaniowym. Nastolatkowie naciskali na przypadkowy domowy i mówili ”Pani wpuści”, po czym drzwi się otwierały. Następnie pukali do mieszkań oferując swoją pomoc, np. umycie klatki schodowej za niewielkie pieniądze.

Gdy okazało się, że takiej propozycji nie otrzymali przez nikogo nie zauważeni wyprowadzili wart 610 zł. rower górski. 

Jeden z nieletnich powiedział matce, że wygrał jednoślad w wesołym miasteczku. Matka w taką odpowiedź syna uwierzyła. 

Chłopcy poprosili swojego pełnoletniego kolegę by sprzedał rower w lombardzie. Tam dostał za niego 150 zł. 

Policjanci Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii mając dobre rozpoznanie środowiska nieletnich odzyskali skradziony rower i szybko ustalili sprawców kradzieży. 

Już niedługo 15 i 16 latek za kradzież odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.

 

 

Warto pamiętać, że nie należy wpuszczać przypadkowych osób, które zwyczajowym „Pani wpuści” czy „Proszę otworzyć” chcą wejść do środka budynku. Zawsze należy zapytać dzwoniącą osobę, kim jest, w jakim celu i do kogo chce wejść. Dzięki takiemu zachowaniu podobnych sytuacji jak ta będzie z pewnością mniej.

 

 

 

 

 

 

odzyskany_rower