Zatrzymani za nielegalne walki psów - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za nielegalne walki psów

Data publikacji 26.09.2009

nielegalne_walki_psowPolicjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska i Gniezna doprowadzili do zatrzymania osób biorących udział w nielegalnych walkach psów. Gdy funkcjonariusze wkraczali do akcji, na przestępczym ringu walczyły ze sobą agresywne zwierzęta.  Przy zatrzymaniach wykorzystano policyjnych antyterrorystów, którzy obezwładnili stawiających opór właścicieli psów. Siedmiu z dziewiętnastu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty znęcania się nad zwierzętami za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jedenaście psów trafiło do miejscowego schroniska. Z informacji jakie posiadamy wynika, że to pierwsza tak spektakularna sprawa w Polsce.

 

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu, współpracując ze swymi kolegami z Gdańska, uzyskali informację o tym, że na terenie Wielkopolski może dojść do nielegalnych walk psów. Idąc dalej tym tropem, funkcjonariusze zaczęli ustalać miejsce, w którym mogły być organizowane walki. Poszukiwania doprowadziły policjantów do jednej z miejscowości w okolicach Gniezna.

Policjanci przystąpili do akcji w sobotę około południa, otaczając stodołę w jednym z gospodarstw rolnych. Gdy funkcjonariusze oddziału antyterrorystycznego wkraczali do jej wnętrza, na ringu znajdowały się zaciekle walczące zwierzęta. W budynku znajdowało się także kilkunastu mężczyzn próbujących stawiać opór i podejmujących próbę ucieczki. Wszyscy oni już po chwili byli obezwładnieni.

Do jednostki policji w Gnieźnie przewieziono 19-stu mężczyzn. Siedmiu usłyszało zarzuty znęcania się nad zwierzętami, kolejnych przesłuchano w charakterze świadków. Wśród zatrzymanych byli zarówno mieszkańcy Wielkopolski, a także osoby z województwa pomorskiego. Jedenaście psów, w tym kilka rannych, ulokowano w schronisku dla zwierząt w Gnieźnie. Jednocześnie o całym procederze powiadomiono władze samorządowe, które zadecydują teraz o losie zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi zatrzymanym do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

walki_psow3

 

walki_psow2
walki_psow1