Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwała kradzież w biały dzień

Data publikacji 28.07.2009
uszkodzone_auto_1Do zuchwałej kradzieży samochodu doszło wczoraj w Witkowie. 39-letni sprawca został zatrzymany pół godziny po zdarzeniu. Znajdował się po użyciu alkoholu. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 

Wczoraj przed 13.00 na zapleczu komisariatu Policji w Witkowie do funkcjonariusza podszedł nieznany mężczyzna, odepchnął go i wyrwał kluczyki od volkswagena passata combi. Następnie wsiadł do zaparkowanego w pobliżu auta i w pośpiechu odjechał. W pościg za sprawcą kradzieży swoim prywatnym samochodem ruszył jeden z dzielnicowych. W pewnym momencie na ul. Oświatowej, gdy policjant znajdował się tuż za złodziejem spróbował zajechać mu drogę. Sprawca doprowadził do kolizji. Uszkodzone zostały oba pojazdy, pomimo tego volkswagen nadal kontynuował ucieczkę. Zaangażowani w pościg za złodziejem mundurowi szybko odnaleźli porzucony pojazd i zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się 39-letni mieszkaniec Witkowa. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol.

Obecnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słupcy trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia. 

    

uszkodzone_auto

 

uszkodzone_auto

 

Powrót na górę strony