Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zero tolerancji dla pijanych kierowców

Data publikacji 26.07.2009
Dzisiaj po południu funkcjonariusze gnieźnieńskiej „drogówki” zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich przez ponad 30 lat był kierowcą zawodowym. Mężczyźni nie posiadali również uprawnień do kierowania pojazdami.

 

 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 15.40 w pobliżu miejscowości Strzyżewo Kościelne. Kierowca mazdy 323 wyraźnie zjeżdżał swoim autem z drogi. Policjanci przez chwilę obserwowali jego poczynania a zaraz potem wydali mu wyraźny sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zaczął pośpiesznie oddalać się. Najpierw wjechał w polną drogę a zaraz potem do posesji. Gdy wysiadł z samochodu próbował  jeszcze uciekać. Na szczęście szybko został zatrzymany. Jak się okazało 26-latek nie posiadał prawa jazdy a w jego organizmie było  2,2 promila alkoholu. Pasażerowie auta również byli pijani. 

 

Do kolejnego zdarzenia doszło o 17.10 na os. Jagiellońskim w Gnieźnie. Kierowca opla kadeta jadąc w kierunku ul. Winiary na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem wjechał na chodnik, następnie na pas zieleni niszcząc ozdobne krzewy. Świadek zdarzenia poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego gnieźnieńskiej komendy Policji. Funkcjonariusze „drogówki” zastali 64-latka w aucie. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,52 promile alkoholu. W lutym bieżącego roku mundurowi odebrali mu prawo jazdy. Wcześniej przez ponad 30 lat był kierowcą zawodowym. 

 

Postępowianie w tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.   

Powrót na górę strony