Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Krzyś" czyli jazda bez promili

Data publikacji 25.07.2009
akcja_krzys_maleWczoraj policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z gnieźnieńskimi kapelanami przeprowadzili akcję „Krzyś” promującą bezpieczną jazdę „bez promili”. Założeniem tej akcji jest zachęcanie do wyznaczenia spośród uczestników imprezy osoby, która nie będzie spożywała napojów alkoholowych i zobowiąże się do kierowania pojazdem w drodze powrotnej.

 

Akcja rozpoczęła się konferencją prasową na której ks. Krzysztof Woźniak, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, komendant powiatowy policji w Gnieźnie, insp. Paweł Nejman oraz podinsp. Cezary Seweryn z gnieźnieńskiej „drogówki” przedstawili założenia akcji.

 

 

Jednym z jej glownych celów jest podnoszenie swiadomości społecznej na temat ryzyka prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu oraz zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

 

Działania miały związek z dzisiejszym świętem patrona kierowców św. Krzysztofa.

 

W czterech wyznaczonych wcześniej patrolach znaleźli się ks. Krzysztof Woźniak, ks. Krzysztof Stawski, ks. Jakub Dębiec oraz ks. Piotr Szymkowiak. Na wyznaczonych posterunkach policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, księża zaś informowani o prowadzonej akcji i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą jazda po spożyciu alkoholu.

 

Kierowcy otrzymywali także drobne upominki: koszulki, płytę CD „Eksperyment" ukazującą reakcję młodych ludzi prowadzących pojazd mechaniczny przed i po spożyciu alkoholu, były również obrazki ze św. Krzysztofem i dekalogiem kierowcy.

 

 

Podczas działań nie zatrzymano żadnego pijanego kierowcy.

 

akcja_krzys

 

akcja_krzys_1
akcja_krzys_2
akcja_krzys_3
akcja_krzys_4

 

 

Powrót na górę strony