Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 07.07.2009
kajdankiFunkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerniejewie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32 lat, którzy pobili a następnie zabrali zegarek i papierosy 40-letniemu mieszkańcowi Żydowa. Za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.   

  

Do zdarzenia doszło w miniony weekend z soboty na niedzielę w Żydowie.

Trzech mężczyzn wracało z imprezy. W pewnym momencie zauważyli idącego w ich stronę, jak się później okazało 40-letniego mieszkańca tej miejscowości. Napastnicy podeszli do niego i zażądali wydania pieniędzy. Gdy ten odmówił pobili go a następnie zabrali zegarek i papierosy.  

Rodzina pokrzywdzonego zaraz po jego powrocie do domu poinformowała o zdarzeniu funkcjonariuszy z Czerniejewa. W czasie, gdy mężczyzna korzystał z pomocy lekarskiej mundurowi zaczęli szukali sprawców.

Pierwszego 32-letniego Radosława S. zatrzymali półtorej godziny po dokonaniu rozboju. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Zatrzymany został również drugi przestępca, 26-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo. Dzisiaj Sąd zdecyduje o jego losie.

Sprawa jest w toku.   

Powrót na górę strony