Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Schował skradziony rower w pomieszczeniu gospodarczym

Data publikacji 03.07.2009
kogut_policyjny.jpgFunkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który ukradł pozostawiony przy sklepie rower górski. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj, krótko po 15.00 do dyżurnego gnieźnieńskiej komendy Policji zadzwoniła zdenerwowana kobieta informując, że wychodząc z jednego ze sklepów w Trzemesznie stwierdziła brak roweru, którym przyjechała na zakupy. 

Skierowany na miejsce zdarzenia patrol z Trzemeszna zastał poszkodowaną. Z jej relacji wynikało, że nie zabezpieczyła jednośladu, tylko oparła go o mur sklepu. Wchodząc do sklepu widziała stojącego w pobliżu mężczyznę. Gdy wyszła nie było ani  jego ani roweru. Kobieta podała policjantom jego rysopis jako ewentualnego sprawcę.  

Mundurowi postanowili sprawdzić ten trop. Udali się do mieszkania 42-letniego Dariusza Z. Wspólnie z nim sprawdzili pomieszczenie gospodarcze znajdujące się na podwórzu.Stał w nim skradziony rower. W rozmowie z mundurowymi mężczyzna przyznał się, że go ukradł. Złodziej został zatrzymany.

Gdy funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rower wrócił już do prawowitej właścicielki. 

Postępowanie jest w toku.

Powrót na górę strony