Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano fałszywych policjantów

Data publikacji 30.06.2009
kajdankiPolicjanci wydziału ruchu drogowego gnieźnieńskiej komendy zatrzymali 18-letniego Adriana D. oraz 23-letniego Łukasza S., którzy podając się za policjantów przystąpili do legitymowania odpoczywającego na ławce mężczyzny. Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do roku.

 

Pogoda dopisywała, Andrzej K. postanowił więc odpocząć na łonie natury. Usiadł na ławce niedaleko jeziora Jelonek. Jego spokój zmącili dwaj młodzi mężczyźni, którzy podeszli do niego informując, że są policjantami. Mężczyźni zażądali okazania do kontroli dokumentów, telefonu komórkowego oraz zawartości torby. „Policjanci” ubrani byli w cywilną odzież, dlatego kontrolowany poprosił o okazanie legitymacji służbowych. Jeden z nich stwierdził, że nie mają ich przy sobie, ale przedstawił się podając prawdziwe nazwisko funkcjonariusza. Poinformował „legitymowanego” mężczyznę, iż może to potwierdzić dzwoniąc do dyżurnego gnieźnieńskiej komendy Policji. Zdezorientowany Andrzej K. postanowił skorzystać z tej propozycji. Jednak nim wykonał telefon w pobliżu przejeżdżał oznakowany radiowóz, podszedł do policjantów i w tym momencie okazało się, że mężczyźni nie są żadnymi funkcjonariuszami. Dla prawdziwych policjantów ich zatrzymanie było już tylko formalnością.

 Po przewiezieniu do Komendy Policji okazało się, że obydwaj mają w organizmach ponad dwa promile alkoholu.

Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Jednocześnie przypominamy, że nieumundurowani funkcjonariusze Policji w trakcie wykonywania czynności mają obowiązek przedstawienia się stopniem, imieniem i nazwiskiem, jednostką policji oraz muszą okazać legitymację służbową.

 

 

lukas_s
Łukasz S.

 

adrian_d
Adrian D.

 

 

 

Powrót na górę strony