Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeżdżę bezpiecznie

Data publikacji 30.06.2009
akcja_jezdze_bezpiecznie_maleWczoraj w samo południe na gnieźnieńskim Rynku służby ratunkowe pod patronatem Radia Plus oraz wirtualnegoGniezna.pl zachęcały kierowców do bezpiecznej jazdy i nauki pomocy przedmedycznej.

Policjanci gnieźnieńskiej „drogówki” zatrzymywali na Rynku kierowców do kontroli, a strażacy uczyli udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. 

Dzięki pięknej pogodzie, ale i interesującym pokazom, akcja „Słucham Radia Plus i jeżdżę bezpiecznie” cieszyła się dużym zainteresowaniem przechodniów i kierowców. Rozpoczęła się w samo południe.  

Mł. kpt. Jarosław Łagutoczkin, dowódca sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Gniezno i inni strażacy prezentowali zainteresowanym osobom, jaki sprzęt zabierają, gdy jadą na miejsce, gdzie zdarzył się wypadek. Pokazywali na fantomie jak powinno się udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Każdy mógł sam spróbować reanimować ofiarę wypadku.

Gnieźnieńscy policjanci byli współorganizatorem tej akcji. Kontrolowali kierowców pod względem trzeźwości, przewożenia dzieci w fotelikach, czy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak podkreśla podinsp. Cezary Seweryn z wydziału ruchu drogowego cały czas trzeba promować trzeźwość wśród kierowców, bo chociażby ostatni weekend mówi swoje: trzech zatrzymanych nietrzeźwych kierowców na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Mundurowi przypominali że pod żadnym pozorem nie można prowadzić pojazdu po wypiciu alkoholu.

Uczestnicy akcji otrzymali upominki związane z bezpieczeństwem na drodze. 

Partnerami akcji były: Konzeption oraz WOKER, a patronem medialnym było wirtualneGniezno.pl.

 

 

akcja_jezdze_bezpiecznie_2

 

 

 

akcja_jezdze_bezpiecznie

 

 

Powrót na górę strony