Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój

Data publikacji 29.06.2009
kajdanki2Wczoraj gnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali dwóch 33-letnich bezdomnych mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 57-letnij mieszkance Kalisza. Sprawcy po dokonanym przestępstwie tylko przez niecałą godzinę cieszyli się wolnością. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 14.00 w pobliżu dworca PKP w Gnieźnie.

W Parku Kościuszki na ławce siedziała i czytała książkę 57-letnia mieszkanka Kalisza. W pewnym momencie podeszło do niej jak się później okazało dwóch 33-letnich mężczyzn. Powiedzieli, że niedawno wyszli z więzienia i muszą napić się alkoholu. Zażądali od zaskoczonej kobiety przekazania im 3 zł. Pokrzywdzona zdenerwowała się i wystraszyła. Mężczyźni wywołali u niej taki stan psychiczny, iż uznała, że jakakolwiek próba przeciwstawienia się woli napastników może wywołać niebezpieczeństwo dla jej życia lub zdrowia. Wyciągnęła więc portfel i dała jednemu z nich 2 zł. W tym momencie drugi chwycił portfel. Doszło do szamotaniny, jednak mężczyzna był silniejszy, wyrwał go i uciekł podobnie jak jego kompan.  

Kobieta o zdarzeniu osobiście powiadomiła gnieźnieńskich policjantów. Jeżdżąc z patrolem na ul. Lecha w bramie rozpoznała swoich oprawców. Okazali się nimi dwaj bezdomni: Tomasz. L. oraz Sławomir S. U jednego z nich podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli portfel należący do pokrzywdzonej. Na szczęście napastnicy nie zdążyli jeszcze wydać znajdujących się w nim pieniędzy.

Przeprowadzone badanie wykazało, że są pijani, w ich organizmach było po 2 promile alkoholu. 

Obaj mężczyźni znani są gnieźnieńskim policjantom. Ostatnio jeden z nich otrzymał dozór policji za kradzież biżuterii.

 

 

zatrzymany_slawomir_s
zatrzymany Sławomir S.
zatrzymany_tomasz_l 

  zatrzymany Tomasz L.

 

 

   

Powrót na górę strony