Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 25.06.2009

plantacja_konopi_maleNielegalna uprawa konopi indyjskiej została zlikwidowana na terenie Rekreacyjnych Ogrodów Działkowych w miejscowości Kalina pod Gnieznem przez policjantów z zespołu do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mężczyznę, zabezpieczyli uprawę marihuany i przedmioty służące do uprawy tych roślin.

 

 

W środę (24 czerwca) w godzinach popołudniowych, kryminalni z zespołu zwalczania przestępczości narkotykowej komendy powiatowej policji w Gnieźnie weszli do budynku gospodarczego na terenie prywatnej posesji pod Gnieznem. Działania policjantów oparły się na zebranych wcześniej informacjach. Z posiadanej przez funkcjonariuszy wiedzy wynikało, że na terenie tej posesji znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich.

Zatrzymania 20-letniego Tomasza S. policjanci dokonali w momencie, gdy ten wszedł do budynku gospodarczego. Wcześniej mężczyzna przyjechał na działkę oplem kadetem, zaraz potem otworzył kłódkę zabezpieczającą drzwi wejściowe do pomieszczenia.

W obecności mężczyzny przeszukano budynek, który jak się okazało został profesjonalnie przygotowany do uprawy konopi. Funkcjonariusze znaleźli również urządzenia do nawadniania, naświetlania i nawożenia roślin. Na miejscu zabezpieczono 9 doniczek wraz z krzewami oraz 4 doniczki z obciętymi łodygami. Na ścianach znajdowały się odręczne zapiski dotyczące wzrostu oraz ilustracje dotyczące uprawy tego narkotyku.

Jak ustalili śledczy 20-latkowi pomieszczenie gospodarcze kilka miesięcy temu użyczył syn właściciela posesji. Mężczyzna zamówił nasiona przez jeden z portali internetowych.

Tomaszowi S. za uprawianie i posiadanie ziela konopi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

plantacja_konopi_3
plantacja_konopi_2
plantacja_konopi_1
Powrót na górę strony