Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa podejrzane ładunki w ZUS

Data publikacji 23.06.2009
cwiczenia_w_zus_maleAnonimowy rozmówca powiadomił pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gnieźnie, że w budynku podłożył ładunek wybuchowy…

 

 

 

Kierownik ZUS zarządził ewakuację pracowników i interesantów, jednocześnie powiadając dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i dyspozytora Straży Pożarnej.

 

 

cwiczenia_w_zus_ewakuacja
 

 

 

 

Na miejscu przybyli policjanci i strażacy, którzy zabezpieczyli teren.

 

cwiczenia_w_zus_5

 

 

 

W tym momencie do działania przystąpiła gnieźnieńska grupa pirotechników, która po przeszukaniu budynku ujawniła dwa podejrzane pakunki.

 

cwiczenia_w_zus_1
 

 

 

cwiczenia_w_zus_7

 

 

 

 

cwiczenia_w_zus

 

Policjanci przystąpili do ich neutralizacji.

 

cwiczenia_w_zus_-_rozbrajanie_paczki

 

 

 

 Pracownicy po sprawnie przeprowadzonej akcji powrócili do swoich zajęć.

 

 Na szczęście były to tylko ćwiczenia!

We wtorek, 23 czerwca 2009 roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społwecznych w Gnieźnie zorganizowano policyjne ćwiczenia. Po alarmie - informacji o podłożonym w budynku ładunku wybuchowym policjanci zabezpieczyli przylegający do niego teren. Zarządzono ewakuację pracowników, którzy sprawnie opuścili budynek. Nie było żadnej paniki. Dopiero po chwili, po wyjściu wszystkich z obiektu poinformowano, że anonimowy informator powiadomił pracownika ZUS, że w budynku został podłożony ładunek wybuchowy.

Na miejscu zjawili się policjanci oraz pozostałe służby ratunkowe biorące udział w ćwiczeniach. Do budynku wkroczyła gnieźnieńska grupa pirotechników. Przeszukali obiekt. Po kilkunastu minutach poinformowali, że znaleziono dwa niezidentyfikowane pakunki i przystępują do ich neutralizacji. Dwie paczki zostały wyniesione przez policjanta ubranego w specjalny ubiór. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń pracownicy mogli wrócić do swoich zajęć.

Tego rodzaju ćwiczenia są organizowane systematycznie żeby ich uczestnicy mogli zdobyć doświadczenie i niezbędne umiejętności. Przy okazji sprawdzane są wszystkie procedury antykryzysowe. 

Powrót na górę strony