Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniej w Internecie

Data publikacji 23.06.2009
przekazanie_podkladekDwa miesiące wakacji to długi okres zasłużonego odpoczynku od szkoły, podczas którego młodzi ludzie mają wiele wolnego czasu. Niestety, nie wszyscy spędzają go jednak tak jak kiedyś, tylko na świeżym powietrzu czy w towarzystwie książki. Uczniowie o wiele więcej godzin przesiadują teraz przed monitorem korzystając z coraz powszechniejszego dostępu do Internetu. Ten jednak jest nie tylko cennym źródłem wiedzy i rozrywki, ale i miejscem potencjalnych zagrożeń.

 

O takich właśnie problemach i metodach ich rozwiązywania rozmawiali podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim Prezydent Jacek Kowalski oraz Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Paweł Nejman.


    Gospodarz miasta podkreślał, iż młodego człowieka należy chronić przed zgubnymi treściami i znajomościami płynącymi z sieci. Dlatego właśnie Miasto Gniezno włączyło się do akcji uświadamiającej i sfinansowało zakup ponad 400 sztuk podkładek pod myszy, których treść ostrzega młodych przed niebezpieczeństwami internetu. Będą one rozdawane uczniom podczas corocznej Akcji Wakacyjnej organizowanej przez gnieźnieńską Policję.

 

przekazanie_podkladek_1
 

 


    Komendant radził także, jak rodzice mogą chronić swoje pociechy przed zagrożeniami wirtualnego świata. Jak twierdził, pomimo możliwości zainstalowania specjalnych programów kontrolnych najskuteczniejsza jest szczera i częsta rozmowa prowadzona z dziećmi. Opiekunowie muszą bowiem zadbać, by ich maluchy wiedziały, iż należy być ostrożnym przy poznawaniu przez Internet nowych ludzi czy podawaniu danych osobistych osobom nieznajomym.


    Akcja ta jest kontynuacją podobnych działań zainicjowanych już we wrześniu ubiegłego roku. W planach są już kolejne, związane miedzy innymi z uświadomieniem najmłodszym niebezpieczeństw czekających na nich na drogach. Jak podkreślił Prezydent Jacek Kowalski Miasto Gniezno wspierać będzie wszystkie programy, mające na celu ochronę najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

podkladka_pod_mysz.jpg
Powrót na górę strony