Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żegnaj szkoło - witajcie wakacje

Data publikacji 18.06.2009
festyn_zegnaj_szkoloDzisiaj policjantki z Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wzięły udział w festynie zorganizowanym w Ogrodzie Jordanowskim na os. Piastowskim w Gnieźnie. Dla funkcjonariuszek była to nie tylko okazja do zaprezentowania swojej pracy, ale przede wszystkim przypomnienie najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w okresie letnim.

 

Dzisiaj w godzinach dopołudniowych odbył się festyn Żegnaj szkoło - witajcie wakacje". 

Bogato przygotowany pokaz przez organizatorów czyli Spółdzielnię Mieszkaniową i Radę Osiedla Winiary urozmaiciły gnieźnieńskie policjantki. Sierżant Tamara Rojek i sierżant Agnieszka Jankowska poprzez konkurs przypomniały dzieciom, jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw, w domu i na drodze, a w szczególności podczas wakacji letnich.

   
zegnaj_szkolo_2

Funkcjonariuszki przypomniały, że wakacje to czas zawierania nowych znajomości, jednak nie wszystkie z nich okazują się bezpieczne dla dzieci. Dlatego najmłodsi powinni pamiętać, że jeśli znajdą się w niezręcznej stytuacji np. ktoś zaoferuje im zapalenie papierosa niezwłocznie należy powiedzieć o tym opiekunom.

festyn_zegnaj_szkolo_1
 

 

Powrót na górę strony