Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwała kradzież 15-latka

Data publikacji 18.06.2009
zlodziej_skarbony_maleGnieźnieńscy policjanci dzięki bardzo dobrej współpracy z personelem sklepu zatrzymali 15-latka, który w bezczelny sposób ukradł puszkę z zawartością około 1.500 zł. Pieniądze przeznaczone były na leczenie chorej na raka kobiety. Sprawą zajął się teraz sąd dla nieletnich w Gnieźnie.        

 

Podczas zakupów, w jednym z gnieźnieńskich sklepów spożywczych 15-letni Adrian. P. zauważył puszkę z pieniędzmi. Zamieszczona na niej była informacja że pieniądze przeznaczone są na leczenie chorej na raka Magdy. M.

Kilka dni później nieletni wyszedł po południu z domu. Miał ochotę spotkać się z kolegami, jednak nie było ich na szkolnym boisku. Wówczas przypomniał sobie o skarbonie. Przez witrynę sklepową zauważył ze na ladzie nadal stoi słoik z pieniędzmi. Wszedł do sklepu i wykorzystując nieuwagę sprzedawczyni ukradł go. Później rozbił go a pieniądze schował w skarpecie. Następnie wrócił do domu i zabrał na spacer młodszą siostrę. Kupił jej słodycze. Swoim kolegom zafundował jedzenie, papierosy i kafejkę internetową. Nie wrócił do domu na noc. Matka zgłosiła jego zaginięcie. Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali go kilka godzin później. Chłopak włóczył się po mieście.   

Adrian P. dobrze znany jest gnieźnieńskim policjantom. Wagarował, kradł, pił alkohol, odurzał się narkotykami, uciekał z domu. Miesiąc temu na terenie jednego z gnieźnieńskich przedszkoli upojony alkoholem spał na trawie. 

Teraz sprawa trafiła do sądu rodzinnego, który dzisiaj zdecyduje o jego losie.

 

nieletni_zlodziej_skarbony
 

 

Powrót na górę strony