Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie spotkania lednickiego

Data publikacji 08.06.2009
Podczas ‘Apelu III Tysiąclecia” w miejscowości Imiołki nad bezpieczeństwem uczestników czuwało 91 policjantów, 6 strażników miejskich i wiele innych służb. W spotkaniu uczestniczyło około 70 tys. pielgrzymów. 

 

 

Podczas trwania uroczystości odnotowano 71 interwencji dotyczących zagubień dokumentów, portfeli, telefonów, odzieży i plecaków, w tym w 25 przypadkach mienie odnaleziono i przekazano właścicielom.

W Komisariacie Policji w Kłecku zostało zabezpieczonych 11 dokumentów tożsamości, 3 telefony komórkowe, 2 aparaty telefoniczne i 3 plecaki.

Policjanci zatrzymali trzech 16-latków znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu. Podczas przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu okazało się, że w ich organizmach było od 1,5 do 1,8 promila. Sporządzona w tej sprawie dokumentacja dzisiaj zostanie przesłana do sądu dla nieletnich.

Ponadto zatrzymano 3 sprawców, w tym dwóch nieletnich z gminy Łubowo, którzy małoletniemu uczestnikowi „Apelu III Tysiąclecia” ukradli plecak w którym znajdowały się rzeczy osobiste. Odzyskane mienie wróciło już do właściciela, złodziejom zaś funkcjonariusze przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży.

Podczas uroczystości dochodziło również do zaginięć małoletnich. W bieżącym roku przyjeto ich osiem. Wszystkie osoby odnaleziono i przekazano opiekunom grup.

W przypadku zagubienia na Polach Lednickich rzeczy osobistych prosimy wszystkie osoby o kontakt z Komisariatem Policji w Kłecku pod numerem telefonu (061) 427-00-07.

Informacje o zgubach można uzyskać również na stronie internetowej tegorocznego spotkania lednickiego www.lednica2000.pl/2009

Powrót na górę strony