Dragi w samochodzie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dragi w samochodzie

Data publikacji 27.05.2009

Policjanci z Gniezna zatrzymali 26-letniego gnieźnianina, który kierował autem pod wpływem środków odurzających. Narkotyki przewoził również w swoim samochodzie. Teraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem środków odurzających, ich posiadanie, brak prawa jazdy oraz zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

 

 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10.00 na ul. Słowackiego w Gnieźnie. Policyjny patrol zauważył kierowcę jadącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali forda eskorta do kontroli drogowej. Samochód prowadził 26-letni gnieźnianin. Policjanci poprosili go o dokumenty uprawniające do jazdy. Okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy. Rozmowa i zachowanie kierowcy wzbudziły niepokój policjantów. Kierowca był nerwowy i nadpobudliwy. Mundurowi, podejrzewając, że może on być pod wpływem narkotyków, użyli narkotestu. Wynik badania był pozytywny - kierowca był pod wpływem środka odurzającego - amfetaminy. Chwilę później w kieszeni drzwi kierowcy mundurowi zauważyli metalową puszkę. W środku w woreczku foliowym znajdowały się trzy tabletki. Po sprawdzeniu okazało się, że są to tabletki ekstazy.

Mężczyzna został zatrzymany. Niebawem odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków, ich posiadanie i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.