Zestawy ostrzegawcze dla "drogówki" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zestawy ostrzegawcze dla "drogówki"

Data publikacji 22.05.2009

Gnieźnieńska „drogówka” wzbogaciła się o 8 zestawów przenośnych zestawów ostrzegawczo – zabezpieczających. Służyć one będą głównie do oznaczenia miejsc wypadków i kolizji drogowych. Urządzenie zakupiło Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych „Na ratunek” z siedzibą w Gnieźnie. 

HAZLIGHT EMERGENCY to system ostrzegawczy, wykorzystywany podczas zdarzeń i wypadków drogowych. Ostrzega kierowców o obecności służb na jezdni, oznacza miejsca wypadków drogowych oraz wytyczanie kierunku jazdy, zabezpiecza personel oraz sprzęt służb pracujących na drodze. 

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego serdecznie dziękuje Stowarzyszeniu za zakup zestawów. Osiem walizek z tym sprzętem trafiło już do czterech radiowozów. Po dwie do każdego auta, w kolorach pomarańczowym i niebieskim. Będą one rozkładane na jezdniach przemiennie tzn. raz jeden, raz drugi kolor, by jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.  Nadkom. Krzysztof Hernacki podkreśla, że sprzęt znacznie ułatwi i przyspieszy obsługę zdarzeń drogowych. Światełka w nocy są widoczne z jednego kilometra. Dla gnieźnieńskiej „drogówki” były niezbędne. Ponadto są bardzo praktyczne, ponieważ nie zajmują dużo miejsca a policjanci tego wydziału mają na wyposażeniu dużo sprzętu.

 

walizki_dla_drogowki_002

 

walizki_dla_drogowki_003