Zatrzymani nietrzeźwi uczestnicy dróg - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nietrzeźwi uczestnicy dróg

Data publikacji 26.02.2009

Wczoraj na drogach powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących samochodem i trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał 3,6 promili alkoholu w organizmie. 

 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Lulkowie chwilę po 14.00.Funkcjonariusze Sekcji Ruchu drogowego, w trakcie kontroli drogowej zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno, który kierował rowerem mając 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 Kolejny przypadek nietrzeźwego rowerzysty odnotowano o godz. 16.00 na ul. Gajowej w Gnieźnie. W tym przypadku 43-letni gnieźnianin miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerniejewie 20 minut później zatrzymali 66-letniego mieszkańca gminy Łubowo, który „wydmuchał” 0,8 promila. 

Policjanci z Trzemeszna o 12.40, 19.30 i 23.00 zatrzymali wczoraj aż trzech pijanych kierowców. U mieszkańca Trzemeszna kierującego citroenem C5 przeprowadzone badanie wykazało 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, u mieszkańca Poznania kierującego volkswagenem golf 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast kierowca opla kadeta miał 3,6 promili.