Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świąt

Data publikacji 29.12.2008
10 kolizji drogowych i zatrzymanych 4 pijanych kierowców to bilans tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na drogach. Doszło również do rozboju i kradzieży „Mikołaja”. 

 

 Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w powiecie gnieźnieńskim przebiegły spokojnie. W czasie ich trwania nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zarejestrowali tylko 10 kolizji, z których najwięcej, bo aż 4 wydarzyły się w wigilię.

Stróże prawa zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących:

- w sobotę, 27 grudnia o godz. 18.00 w Witkowie podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymano kierującego Volkswagenem Polo. W jego organizmie było 0,6 promila alkoholu;

-   w niedzielę, 28 grudnia zatrzymano aż 3 pijanych kierowców. W Sokołowie kierującego Fiatem 126p, w Goślinowie kierującego BMW, który wyjeżdżając z jednej ze znajdujących się tam posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z Oplem Vectrą, w Żydowie kierującego Volkswagenem Transporter, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał bezpośrednio pod Renault Premium. Sprawca tej kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia, lecz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerniejewie zatrzymali go. 

 Najpoważniejszym przestępstwem popełnionym w okresie świąt był rozbój do którego doszło w sobotę, 27 grudnia. 57-letnia gnieźnianka na os. Jagiellońskim została napadnięta przez dwóch młodych mężczyzn, którzy najpierw pobili ją a następnie ukradli torebkę z zawartością dokumentów, telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego oraz pieniędzy. Pokrzywdzona poniosła straty w wysokości 870 zł.

Niecodzienną kradzież odnotowano w Olekszynie. Tam sprzed jednego z zabudowań „zniknął” nadmuchiwany Mikołaj. Właściciel wycenił straty na kwotę 240 zł.

Powrót na górę strony