Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zapewnił kobiecie zdrowe i spokojne święta

Data publikacji 22.12.2008
 kajdankowanieW piątek, 19 grudnia w centrum Gniezna 46-letni gnieźnianin usiłował dokonać rozboju na 69-letniej kobiecie. Starszej pani na ratunek ruszył policjant, który w tym czasie napadu tankował na stacji paliwo. Jeszcze tego samego dnia sąd aresztował 46-latka na okres trzech miesięcy. 

 

  Do zdarzenia doszło tuż po 9.00 na ul. Wyszyńskiego w  Gnieźnie. Jak wynika z relacji napadniętej kobiety gdy wypłaciła pieniądze z banku, zauważyła mężczyznę, który jej się przygląda. Wracając do domu, spostrzegała, że ten sam mężczyzna idzie za nią. W pewnym momencie napastnik podbiegł do kobiety i wciągnął ją do pobliskiej bramy, zaczął uderzać w twarz, próbował wyrwać jej portmonetkę z zawartością całej emerytury w kwocie 1 000 zł. Rozpoczęła się szamotanina, seniorka zaczęła krzyczeć.


Nieumundurowany funkcjonariusz policji w trakcie tankowania pojazdu na stacji paliw przy ul. Wyszyńskiego usłyszał wołanie o pomoc. Czuł, że w pobliżu dzieje się coś złego. Nie wahając się ani chwili ruszył w stronę jednej z pobliskich bram skąd dochodziły krzyki. Nie byli obojętni również przechodnie, jeden z nich chwycił napastnika, w tym samym momencie policjant podbiegł i obezwładnił go. Po chwili na miejsce przybył patrol, który przetransportował zatrzymanego do komendy. 

Jeszcze tego samego sąd rejonowy w Gnieźnie aresztował 46-latka na 3 miesiące. 

Za usiłowanie rozboju grozi nawet do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony