Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strona "Pyrka" w internecie

Data publikacji 19.12.2008
Od środy, 17 grudnia dzieci nie muszą czekać już na spotkanie z sierżantem Pyrkiem w szkole czy na festynie.  Teraz Pyrek będzie na nie czekał codziennie, o dowolnej godzinie w Pyrkowej Krainie na stronie www.pyrek.pl.

 

 

 

Od środy nie muszą czekać na spotkanie z sierżantem Pyrkiem, w szkole czy na festynie. Teraz Pyrek będzie na nie czekał codziennie, o dowolnej godzinie w Pyrkowej Krainie na stronie 

 www.pyrek.pl  

W Sali Niebieskiej Międzynarodowych Targów Poznańskich uroczystej inauguracji otwarcia strony internetowej www.pyrek.pl dokonał Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Wojciech Olbryś oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak. 

 

jeden_z_paneli_pyrka

 

 Pyrek.pl to pierwszy w Polsce, innowacyjny policyjny serwis edukacyjny. Jest to najnowsze narzędzie w ramach programu edukacyjnego "Z Pyrkiem bezpieczniej". Gospodarzem na stronie jest sierżant Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji, stworzona w 2003 roku przez dzieci dla dzieci. Portal przeznaczony jest dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Pomysł utworzenia strony pyrek.pl zrodził się w wyniku wielu spotkań z dziećmi. W ich trakcie najmłodsi wielokrotnie powtarzali jak bardzo lubią spędzać czas „buszując” w Internecie. W związku z tym, jeśli dzieci wybierają Internet jako źródło wiedzy oraz miejsce do zabawy nie może w nim zabraknąć sierżanta Pyrka i jego porad.  

W części dla dzieci "Pyrkowej Krainie" zamieszczone są interaktywne gry i zabawy, wspierające rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny najmłodszych. Zabawy nie tylko zachęcają dzieci do zabawy, ale również i do nauki. Pozwalają rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, ćwiczą spostrzegawczość, refleks, uczą postępować według ustalonych norm i zasad.  Pyrkowa Kraina jest miejscem, które tworzą również same dzieci.

W dziale Biblioteczka publikowane są opowiadania i wierszyki, autorstwa najmłodszych, których głównym bohaterem jest sierżant Pyrek. Natomiast w Galerii znajduje się zbiór najciekawszych prac plastycznych przesłanych przez dzieci.

Specjalnie dla rodziców i nauczycieli został stworzony osobny dział „Kraina dorosłych”, w którym zawarte są:

  • konspekty lekcji, artykuły dotyczące takich zagadnień jak bezpieczeństwo, rozwój, edukacja itp.
  • porady specjalistów dotyczące bezpieczeństwa dziecka i osoby dorosłej,
  • filmy prewencyjne

 Ponadto na stronie można znaleźć aktualne informacje o spotkaniach, wydarzeniach i konkursach z udziałem sierżanta Pyrka organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Uroczystość połączona była z wręczeniem policjantom z komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego sprzętu komputerowego, którego zakupu wynika z zawartego przez Marszałka województwa Wielkopolskiego z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu Porozumienia z sprawie współpracy w zakresie realizacji Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2008-20012 oraz Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2006-2009.  

   Mamy nadzieję, że strona pyrek.pl stanie się ulubionym miejscem nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Powrót na górę strony