Prosimy o kontakt świadków włamań metodą "na śpiocha" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prosimy o kontakt świadków włamań metodą "na śpiocha"

Data publikacji 30.10.2009

wykrec_numer_male.jpgPolicjanci Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie proszą o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o sprawach i sprawcach włamań do domów na ul. Odonica, Mysliwieckiej i Norwida w Gnieźnie. Złodzieje posłużyli się metodą „na śpiocha”.Gwarantujemy pełną anonimowość.

 

Kryminalnym chodzi o włamania do domów przy ul. Odonica, Myśliwieckiej i Norwida w Gnieźnie. Do tych zdarzeń doszło w ostatnich tygodniach. Przestępcy włamywali się tam nocami, podczas gdy domownicy spali. 
  

Komenda Powiatowa Policji prosi o zgłoszenie się osób, które – może nawet przypadkiem – były świadkami tych zdarzeń, widziały w okolicy obcych ludzi, którzy zachowywali się, jakby obserwowali domy, lub po prostu mają wiedzę o włamywaczach. Każda tego typu informacja zostanie potraktowana jako poufna, każdemu gwarantujemy pełną anonimowość. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoją wiedzą w interesującym policjantów temacie telefonicznie, nie musi się nawet przedstawiać. 
  

Numery telefonów, pod którymi policja oczekuje na informacje: 665-140-428 oraz bezpłatny alarmowy 997. Można też telefonować pod numer 061/ 426-03-04.


Jednocześnie policja przypomina i uczula wszystkich, by właściwie zabezpieczać swoje domy. Metoda „na śpiocha” polega na tym, że nocą, kiedy domownicy są pogrążeni we śnie, najczęściej na wyższych kondygnacjach, przestępcy włamują się – np. wywiercając otwory w oknach czy drzwiach, które potem łatwo dają się otworzyć – i plądrują puste pomieszczenia na dole. Jeśli więc ktoś ma alarm, niech nie zapomina, by go na noc włączyć. Jeżeli usłyszymy dziwne odgłosy, hałasy z domu sąsiada – zainteresujmy się tym! 
Włamywacze zwykle wcześniej prowadzą rozpoznanie terenu swojej przestępczej działalności. Zwróćmy więc uwagę, czy w naszej okolicy nie pojawiły się nagle jakieś obce osoby, możliwe, że w różnych porach dnia, czy nie widzimy ich stale koło jakiejś konkretnej posesji. W razie takich spostrzeżeń należy powiadomić osoby z sąsiedztwa i poinformować policję.