Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne przestrogi dla uczestników Lednica 2009

Data publikacji 03.06.2009

lednicaStosuj się do poleceń funkcjonariuszy oraz służb porządkowych znajdujących się na drogach dojazdowych oraz Polach Lednickich.

 

PAMIÊTAJ!!!

Jeżeli wybierasz się własnym samochodem sprawdź:

1. Stan techniczny swojego pojazdu:
- sprawność oświetlenia
- sprawność hamulców
- ciśnienie powietrza oraz stan bieżnika

2. Niezbędne wyposażenie - koło zapasowe
- gaśnica
- trójkąt ostrzegawczy

3. Zalecane wyposażenie - apteczka
- kamizelki odblaskowe

Zaparkuj pojazd na parkingu strzeżonym, schowaj do bagażnika torby i bagaże. Rzeczy osobiste oraz dokumenty zabierz ze sobą. Zamknij samochód. Nie zostawiaj go w lesie, na poboczu drogi, nie wjeżdżaj na pole uprawne.

Jeżeli wybierasz się publicznym środkiem transportu szczególną ostrożność zachowaj podczas wsiadania i wysiadanie z pociągu lub autobusu, wtedy bowiem jesteś najbardziej narażony na kradzież portfela, telefonu komórkowego do tylnej kieszeni spodni, torebki czy plecaka, to zachęca złodziei do jego kradzieży.

Oczekując na przystanku bądź peronie sprawdź, czy ktoś Cię nie obserwuje.

Posiadany bagaż zawsze miej w zasięgu ręki, z możliwością jego stałej obserwacji. Dokumenty powinny być schowane w wewnętrznych kieszeniach ubrania.

Unikaj przypadkowych znajomości, nie pozostawiaj bagażu pod opieką nieznanych osób. Zapisz numer telefonu Twojego opiekuna. Zapamiętaj miejsce postoju autokaru, abyś mógł sprawnie i bezpiecznie powrócić do miejsca zamieszkania. Nie przyjmuj podejrzanych pakunków, nie spożywaj napojów oraz żywności niewiadomego pochodzenia.

Jeżeli zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby (np. oferujące do sprzedaży alkohol lub narkotyki), powiadom policjanta lub przedstawiciela służb porządkowych.

Powrót na górę strony