Nie ustąpili pierwszeństwa pieszym - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ustąpili pierwszeństwa pieszym

Data publikacji 28.09.2015

Przykładowy obrazW miniony weekend policjanci z gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali 2 prawa jazdy za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. Funkcjonariusze przypominają, że dokument można stracić nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za szczególnie naruszenia przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Gnieźnieńscy policjanci apelują o więcej uwagi i rozsądku na drogach. Tylko w miniony weekend funkcjonariusze drogówki zatrzymali 2 prawa jazdy za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. Prawo jazdy można stracić nie tylko prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, ale również za szczególne naruszenia przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wówczas zamiast mandatów kierowca ma zatrzymane prawo jazdy, a sprawa kierowana jest do sądu.

Każdego dnia na gnieźnieńskich ulicach dochodzi do różnych niebezpiecznych sytuacji. W miniony piątek, 25 września br. w godzinach rannych 55 letni gnieźnianin kierujący Oplem Astra na ul. Powstańców Wielkopolskich jadąc od strony Zdziechowy z zamiarem skrętu w prawo w ul. Kłeckoską podczas omijania z lewej strony stojących pojazdów potrącił 49 latkę, która przechodziła po oznakowanym przejściu dla pieszych. Piesza została przewieziona przez karetkę pogotowia do szpitala. Mężczyzna chwilę później tłumaczył się z popełnionego czynu.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia wieczorem na ul. Żwirki i Wigury. Kierująca Volkswagenem Polo, 21 letnia gnieźnianka jadąc w kierunku ul. Gdańskiej potrąciła 55 latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Pieszy z ranami głowy i ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

Policjanci w wymienionych przypadkach zatrzymali kierującym prawo jazdy. Sporządzili wobec nich wnioski do sądów. To tylko jedne z nielicznych naruszeń przepisów, z którymi, na co dzień napotykają się funkcjonariusze. Niech każde widziane lub usłyszane przez nas zdarzenie stanie się dla wszystkich przestrogą. Pamiętajmy, że to od każdego uczestnika drogi zależy to czy będziemy bezpieczni na drogach!