Podsumowanie "Bezpiecznego weekendu" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie "Bezpiecznego weekendu"

Data publikacji 18.08.2008

Od czwartku do niedzieli podczas akcji „Bezpieczny weekend” na drogach powiatu gnieźnieńskiego służbę pełniło 134 policjantów. Wspomagali ich strażnicy miejscy. Trudne warunki drogowe nie sprzyjały kierowcom. 

 

 

Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego, nadkom. Krzysztof Hernacki podsumowując cztery dni działań powiedział, że minęły spokojnie, chociaż nie obyło się bez wypadku i kolizji.

Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Strzyżewo Witkowskie. Kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane 21-letni mieszkaniec Wrześni na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca oraz pasażerka z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala miejskiego w Gnieźnie.

               Ponadto odnotowano 19 kolizji drogowych, zatrzymano 5 kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Nie obyło się również bez mandatów karnych. Policjanci nałożyli ich aż 184, głównie za przekraczanie dozwolonych prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, nie udzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.