Sprzęt dla policji drogowej z unijnych funduszy - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzęt dla policji drogowej z unijnych funduszy

Data publikacji 13.08.2008

W ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "SPO-Transport" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Wielkopolska „drogówka” wzbogaciła się o nowy sprzęt, wśród którego znalazły się między innymi alkotesty, narkotestery, fotoradary oraz maszty do fotoradarów. Sprzęt ten będzie teraz wykorzystywany przez policjantów z ruchu drogowego i na pewno przyczyni się do podniesienia poczucia bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach.

   

 

Policjanci z wielkopolskiej „drogówki”, dzięki funduszom unijnym otrzymali ponad 6 tysięcy narkotesterów, 20 masztów do fotoradarów z obudowami i oprzyrządowaniem, 4 fotoradary oraz 143 urządzenia do badania ilości alkoholu w organizmie typu Alkosensor. To kolejny „krok” w walce z pijanymi kierowcami i piratami drogowymi.

Wszystkie zakupione i przekazane urządzenia, są już w dyspozycji policjantów z ruchu drogowego w całej Wielkopolsce. Dzięki nim wyeliminowani zostaną nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają do swoich samochodów po wypiciu alkoholu lub narkotykach oraz rozwijają nadmierną prędkość.

 

Dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach Programu Operacyjnemu SPOT, tylko w tym roku narkotesterami przebadanych zostało ponad 2 tysiące kierowców. Ujawniono 53 uczestników ruchu drogowego, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem narkotyków. Zatrzymano również do końca lipca tego roku prawie 3.5 tysiąca osób, które pijane kierowały pojazdami (na drogach powiatu gnieźnieńskiego do końca lipca ujawniono 150 pijanych kierowców)   

 

Dodatkowe fotoradary zasiliły drogi komunikacji krajowej biegnące przez Wielkopolskę. Jak wskazują przeprowadzane analizy w miejscach , gdzie na straży prędkości czuwają te urządzenia, ilość wypadków i kolizji drogowych jest zdecydowanie mniejsza, czyli jest bezpieczniej.