Bezpiecznie nad wodą - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie nad wodą

Data publikacji 12.08.2008

Wakacje w pełni. Nie można jednak zapomnieć o przestrogach dotyczących bezpiecznego wypoczynku. To na  rodzicach przede wszystkim spoczywa obowiązek nieustannego przestrzegania swoich dzieci przed niebezpieczeństwami kąpieli w miejscach niestrzeżonych i zabronionych.


 


Policja przestrzega - nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy o tym przebywając zwłaszcza w pobliżu akwenów wodnych i kąpielisk.
  PRZYPOMINAMY! – RADZIMY! – INFORMUJEMY! - kąpcie się w miejscach odpowiednio oznakowanych i zorganizowanych, - stosujcie się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników,- zwróćcie uwagę na osoby przebywające nad wodą, w tym szczególnie na dzieci bawiące się w jej pobliżu,- nie krzyczcie,- nie popychajcie się,- nie zaśmiecajcie terenu,- nie wchodźcie do wody bezpośrednio po opalaniu, bez wcześniejszego ochłodzenia ciała,- na kąpielisku nie jesteś sam – zabezpiecz swoje rzeczy osobiste.  UWAŻAJCIE NA SKOKI DO WODY!Skoki do nieznanego akwenu szczególnie na zbyt płytka wodę grożą nam urazem kręgosłupa. Wejdźcie na stronę internetową www.plytkawyobraznia.pl                                    Tam można zobaczyć film, w którym młodzi ludzie opowiadają o skutkach skoków do wody.