Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasze Profilaktyczne Akcje na bezpieczne wakacje

Data publikacji 21.06.2016
Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci zostali zaproszeni na przedsięwzięcie zrealizowane w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieleszynie. Podczas Szkolnej Akcji Profilaktycznej pod hasłem „Nasze Profilaktyczne Akcje na Bezpieczne Wakacje” funkcjonariusze asp. Krzysztof Socha i sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek przeprowadzili pogadankę na temat „Dopalacze niszczą życie”

W poniedziałek 20 czerwca 2016 roku na sali gimnastycznej Gimnazjum im. Noblistów Polskich w miejscowości Mieleszyn odbyła się Szkolna Akcja Profilaktyczna pod hasłem: „Nasze Profilaktyczne Akcje na Bezpieczne Wakacje”. Akcja została ubogacona w pogadankę, którą przeprowadzili funkcjonariusze gnieźnieńskiej Policji. Profilaktyk społeczny sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek i asp. Krzysztof Socha z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii.

W czasie trwania akcji zostały poruszone istotne zagadnienia z obszarów uzależnień młodzieży i dorosłych. Młodzież mogła uczestniczyć czynnie w pogadance i rozpoznawać zachowania ludzi po użyciu dopalaczy czy innych środków uzależniających. W akcji wzięło udział ponad 190 uczniów Gimnazjum wraz ze swoim Dyrektorem Piotrem Matysiakiem i licznie zebranym Gronem Pedagogicznym.

Pogadanka policjantów została wpisana w bardzo ciekawy program artystyczny, w którym młodzież ukazała prawidłowe wzorce na bezpieczne wakacje. Wakacje bez uzależnień i wpływów złego środowiska. Przedsięwzięcie ukazało promowanie idei profilaktyki, kształtowania postaw, prawidłowe dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Dzięki takim inicjatywom tworzy się właściwa  integracja społeczności lokalnej. Młodzież i nauczyciele w rozmowie z funkcjonariuszami byli wdzięczni za przybycie Policji. Zostały już wstępnie ustalone kolejne spotkania dotyczące innych obszarów zagrożeń. Dyrekcja zaprasza Policję w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Na zakończenie Dyrektor Piotr Matysiak w obecności zebranych uczniów uroczyście podziękował funkcjonariuszom  i wręczył okolicznościowe podziękowanie na piśmie.

 
Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz
Powrót na górę strony