Konkurs "Najlepszy dzielnicowy" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs "Najlepszy dzielnicowy"

Data publikacji 18.06.2008

Sierż. Tomasz Nowak w mieście Gnieźnie oraz asp. Robert Lewandowski w gminach powiatu gnieźnieńskiego zostali najlepszymi dzielnicowymi powiatu gnieźnieńskiego. Tytuł ten zdobyli w kolejnej edycji konkursu na „Najlepszego Dzielnicowego”. Każdy z funkcjonariuszy w nagrodę otrzyma 1.500 zł, które zostaną wręczone podczas lipcowego Święta Policji.

 

Konkurs, który został przeprowadzony w ubiegłym tygodniu w tym roku przeprowadzono w dwóch kategoriach: miasto Gniezno i gminy powiatu gnieźnieńskiego. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Gniezna, Starostwo Powiatowe (fundowali nagrody finansowe) i Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.
Celem konkursu był wybór najlepszego dzielnicowego powiatu gnieźnieńskiego, podniesienie rangi pracy dzielnicowych i ukształtowanie nowego systemu oceny efektywności pracy dzielnicowych. Dzielnicowi zostali ocenieni przez komisję składającą się z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. W ramach zmagań konkursowych przeprowadzony został test wiedzy i sprawdzian strzelecki. Ocenie poddany został również sposób prowadzenia przez nich dokumentacja. Po zsumowaniu punktów I miejsce i tytuł „Najlepszego Dzielnicowego” w Gnieźnie zdobył sierż. Tomasz Nowak z 14,5 pkt. (na 19 możliwych punktów). Na II pozycji uplasowała się st. post. Anna Niewiadomska – 14 pkt., a III miejsce przypadło Michałowski Starczewskiemu – 12,5 pkt.


Z kolei w gminach bezkonkurencyjny okazał się asp. Robert Lewandowski, dzielnicowy gminy Gniezno zdobywając 16 pkt,. Wyprzedził on mł. asp. Mariusza Gielewskiego z gminy Witkowo (12,5 pkt.). Trzeci był st. sierż. Marcin Smolny z gminy Czerniejewo, który zebrał 11,5 pkt. Zwycięzcy otrzymają podczas Święta Policji nagrody finansowe w wysokości po 1.500 zł każdy. Dzielnicowi którzy zajęli drugie miejsce zdobyli nagrody w wysokości po 1.000 zł, a ci z trzecich miejsc – po 500 zł. Pozostali nagrody rzeczowe.