Usiłował wręczyć łapówkę - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował wręczyć łapówkę

Data publikacji 19.06.2008

We wtorek, 17 czerwca o godz. 19.15 w Łubowie policjanci z „drogówki” po krótkim pościgu zatrzymali 29-letniego mieszkańca Poznania kierującego Nissanem Primera który najpierw przekroczył dozwoloną prędkość a następnie usiłował wręczyć im łapówkę.

 

Na ul. Poznańskiej w Gnieźnie kierujący Nissanem Primera przekroczył dozwolona prędkości i nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci sekcji ruchu drogowego udali się za nim w pościg. Kierowca Nissana zjeżdżał na przeciwny pas ruchu stwarzając zagrożenie dla innych kierowców, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych oraz na przejściu dla pieszych. Po podjętym pościgu w Łubowie zatrzymano uciekającego mężczyznę. Okazał się nim 29-letni Mariusz M. mieszkaniec Poznania, który był trzeźwy. Policjanci poinformowali go, że za popełnione wykroczenia zostanie zatrzymane mu prawo jazdy oraz skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego. Wtedy to Mariusz M. włożył do policyjnego notatnika jednego z mundurowych banknot 100-złotowy. W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyznę.

Dzisiaj prokurator rejonowy w Gnieźnie przedstawił 29-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa dotyczący wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Dodatkowo za naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.