Asp. szt. Krzysztof Wegnerski zasłużonym honorowym dawcą krwi
W salce konferencyjnej gnieźnieńskiej komendy odbyła się miła i wyjątkowa uroczystość wyróżnienia honorowego dawcę krwi asp. szt. Krzysztofa Wegnerskiego.
Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie kom. Paweł Szafrański wraz ze swoim zastępcą kom. Mariuszem Masłowskim, w obecności kadry kierowniczej wręczył dzisiaj (10.06.2025 r.) asp. szt. Krzysztofowi Wegnerskiemu odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia.
Wyróżniony policjant pełni na co dzień służbę w Zespole Techników Kryminalistyki. Jest również przewodniczącym NSZZ policjantów przy KPP w Gnieźnie.
Z honorowym krwiodawstwem związany jest już od wielu lat. Funkcjonariusz jest członkiem klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu "Policyjni Krewniacy".
Asp. szt. Krzysztof Wegnerski honorowo oddaje krew od września 2010 roku. W tym czasie oddał tego drogocennego płynu 21 litrów i 600 ml.
Wszyscy doskonale wiemy jaką wartość ma krew w sytuacji ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Jest wówczas bezcenna! Mimo takiej świadomości często brakuje jej w bankach krwi. To właśnie dlatego również policjanci biorą udział w organizowanych akcjach oddawania krwi.
Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy najlepszego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.