Podświetlenie budynku gnieźnieńskiej komendy na czerwono jako symbol solidarności i sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci
Dzisiaj, 19 listopada, przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec dzieci.
To właśnie dziś odbędzie się finał kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, która rozpoczęła się 8 października i miała na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Celem kampanii było także uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci, wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci oraz promowanie idei uważnego rodzicielstwa i propagowanie systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
„Dzieciństwo bez przemocy” to inicjatywa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowej Koalicji na Rzecz Ochrony Dzieci, w którą aktywnie włączyła się polska Policja.
Angażując się w akcję, policjantka z puckiej komendy spotykała się z uczniami szkół, propagując jej wartości. Wzmacniała u dzieci i młodzieży kształtowanie prawidłowych postaw społecznych przed przemocą. Edukując, uwrażliwiała na problem przemocy wobec dzieci, starając się przy tym zwiększyć ich wiedzę o problemie i umiejętności unikania zagrożeń, szukania pomocy, czy reagowania na przemoc.
Policjanci podczas spotkań z dorosłymi promowali ideę uważnego rodzicielstwa i propagowali systemowe rozwiązania na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Przez codzienne działania policjantów z powiatu puckiego także staramy się wyposażyć mieszkańców w wiedzę i narzędzia, które pozwolą skutecznie przeciwdziałać przemocy wobec dzieci. Dzięki edukacji mamy szansę na zmianę postaw społecznych.
Dzisiaj, w dniu finału kampanii, o godz.17.00, tysiące budynków w całej Polsce rozświetli się na czerwono, symbolizując solidarność i sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci. Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci od kilku lat jest symboliczną datą, gdy Polska rozświetla się na czerwono. W tym roku, w ramach kampanii także Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie rozświetli się na czerwono, jak wiele innych zgłoszonych budynków i obiektów publicznych np. Sejm RP, Pałac Kultury i Nauki, Katedra św. Jana i Katedra św. Floriana, Warsaw Spire, Złote Tarasy, Muzeum Polin, Teatr Wielki, Stadion Narodowy, dwa oddziały BNP Paribas, Q22, Varso Tower i Uniwersytet Warszawski.
Podświetlenie budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie to symboliczny sprzeciw funkcjonariuszy z powiatu gnieźnieńskiego, wobec krzywdzenia dzieci.
To nasz krok na drodze ku dzieciństwa bez przemocy. Stajemy po stronie Dzieciństwa bez Przemocy!