Aktualności

Areszt za usiłowanie zabójstwa za pomocą samochodu

Data publikacji 03.07.2024

Nawet dożywocie za usiłowanie zabójstwa grozi 27-latkowi, który Gnieźnie po kłótni z byłą partnerką celowo doprowadził podczas jazdy samochodem do wypadku. Podejrzany usłyszał zarzut, po czym Sąd Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył jeden pojazd doszło 27 czerwca br. po południu na ulicy Powstańców Wlkp. w Gnieźnie. Volvo podróżowały dwie osoby: kierowca i pasażerka. Uczestnicy doznali niegroźnych dla życia obrażeń ciała. Gdy na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci pokrzywdzona, 21-letnia pasażerka oznajmiła, że kierowca, który jest jej byłym partnerem celowo doprowadził do wypadku. Podczas jazdy miało dojść między nimi do kłótni, po czym jadąc autem na prostej drodze mężczyzna wcisnął pedał gazu, by po chwili gwałtownie skręcić kierownicą w lewo wjeżdżając do przydrożnego rowu i uderzając w skarpę, co doprowadziło do koziołkowania pojazdu. Pasażerce udzielono pomocy medycznej w szpitalu, po czym zwolniono do domu.

Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 27-letniego kierowcy, który jak się okazało był trzeźwy. Dodatkowo pobrano mu krew do badań mających sprawdzić, czy mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem narkotyków.

W sprawie funkcjonariusze kryminalni zabezpieczyli materiał dowodowy w postaci nagrań z kamer monitoringu obejmującego moment zdarzenia, przesłuchali świadków, wystąpili o opinię biegłego z dziedziny medycyny sądowej. To pozwoliło prokuratorowi na przedstawienie 27-letniemu kierowcy zarzutu usiłowania zabójstwa pasażerki.

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Sprawa jest w toku.

 

 

 

  • Zdjęcie z kamery monitoringu zamontowanego na budynku. Można zobaczyć przed ogrodzeniem auto, które jest w trakcie koziołkowania.
  • Zdjęcie z kamery monitoringu zamontowanego na budynku. Można zobaczyć przed ogrodzeniem auto, które właśnie koziołkowało.
Powrót na górę strony