Aktualności

Oszuści nie śpią! Nie daj się ciągnąć w zastawioną przez nich pułapkę

Data publikacji 01.07.2024

Uwaga na oszustów działających metodą na "pracownika banku"! 34-latka z powiatu gnieźnieńskiego straciła w ten sposób 50 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło 27 czerwca. Kobieta uwierzyła dzwoniącemu do niej mężczyźnie w opisaną poniżej metodę i wpłaciła na "konto techniczne" zgromadzone na swoim koncie oszczędności.

 

Jeśli dzwoni do ciebie osoba, podająca się za pracownika banku i twierdzi, że twoje oszczędności są zagrożone, musisz być czujny. Szczególnie, gdy mówi z obcym akcentem i każe zainstalować aplikację na telefon lub komputer. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działanie, rozłącz się i skontaktuj się ze swoim bankiem. Upewnij się, czy to oni do ciebie dzwonili i czy z twoimi pieniędzmi dzieje się coś złego. Pod żadnym pozorem niczego nie instaluj, nie wpłacaj pieniędzy na tzw. konto techniczne, nie podawaj swoich danych logowania oraz hasła do konta.

Dzwoni oszust, rozłącz się! Uprzedź swoich bliskich przed metodami działania oszustów. Zachowaj spokój i panuj nad emocjami. Każdy telefon w sprawie pieniędzy powinien wzmóc twoją czujność. Strzeż swoje dane i uchroń swoje oszczędności.

Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego stracili w bieżącym roku na "pracownika banku" już ponad 250 000 złotych.

 

asp. szt. Anna Osińska

 

Powrót na górę strony