Aktualności

Jechał hulajnogą elektryczną - był nietrzeźwy

Data publikacji 07.06.2024

45-latek poruszał się hulajnogą elektryczną mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca jednośladu został zatrzymany przez policjantów drogówki do kontroli drogowej na ulicy Orchowskiej w Gnieźnie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej grozi mu grzywna w wysokości 2500 złotych.

 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu 50 minut po północy Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie Gniezna, zauważyli mężczyznę, jadącego środkiem jezdni hulajnogą elektryczną. Tor jazdy wskazywał, iż kierujący jednośladem może być pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej i przeprowadzili badanie stanu jego trzeźwości. Okazało się, że 45-latek, mieszkaniec gminy Gniezno był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Przypominamy!

Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 3, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami - tak jak i rowerzyści - z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami.

Powrót na górę strony